Antroji santuoka – sėkmingesnė?

Patiko? Pasidalink su draugais:

Antroji santuoka – sėkmingesnė?

Pasiklausykite modernių linksmų šiuolaikiškų dainų ir suprasite, kad meilė nebėra tas pats, kas buvo prieš tai – svajonė, sapnas, kuris pasibaigia kvietimu į vestuves. Dabar, jeigu du žmones sieja meilė, ji visada susitinka su realiu gyvenimu, o kadangi gyvenimas nėra lengvas, meilė nebėra tokia „giedra“.

Statistika rodo, kad žmonės myli labai stipriai dažniausiai 2 kartus, o vienintelės santuokos yra labai retos. Ir čia iškyla klausimas: kas nutinka tą antrąjį kartą?

Nepriklausomai nuo to, kaip, atrodytų, lengvai žmonės šiomis dienomis gali išsiskirti, gyventi kartu su partneriu nėra lengva. Kartais praeina daugelis metų, kol žmogus po skyrybų nusprendžia rizikuoti ir dar kartą pabandyti. Ir jeigu pirmą kartą visi dalykai atrodė juokingai, antroji santuoka yra kur kas rimtesnė ir tvirtesnė nei pirmoji. Pralaimėjimas ir kartėlis suteikia didelę traumą abiems sutuoktiniams. Ištirta, kad skyrybos yra antroje vietoje (pirmoje – artimo žmogaus mirtis) pagal sukeliamo streso kiekį. Po šios skaudžios akimirkos mes apsisukame 180 laipsnių kampu ir siekiame išvengti naujo nusivylimo.

Pirmojoje santuokoje mes visi esame labiau idealistai. Mes tuokiamės su kuo nors ne todėl, kad mylime jį tokį, koks yra, bet dėl to, kad tikimės, jog ateityje jis bus vienoks ar kitoks. Tai ir yra mūsų klaida. Šiomis abejonių ir vilčių dienomis mes tikimės pakeisti kitą žmogų ir sumodeliuoti jį taip, kaip norime. Tai kartais nutinka, tačiau dažniausiai patiriamas visiškas fiasko. Antrąjį kartą mes tuokiamės su „realybe“ po visų laiko nuplautų pirmosios santuokos vaiduoklių.

Galbūt tai ir drąsus pasirinkimas, tačiau santuoka arba draugystė yra pagrįsta tam tikru pojūčiu, kuris suteikia kur kas daugiau sėkmės nei jausmai. Meilė yra labiau vertinama ir specifinė. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl seksualiniu klausimu partneriai siekia daugiau intymumo, daugiau erotinių ryšių, stengiasi suteikti ir gauti optimaliai.

Antrosios santuokos metu mes dažniausiai esame apsėsti minčių apie motinystę ir tėvystę. Iš pirmosios santuokos daugelis jau turi po vieną ar net kelis vaikus.

Statistika rodo, kad kas trečia pora šiomis dienomis baigia santuoką skyrybomis. Oficialiai moterys išsiskiria būdamos 35-37 metų amžiaus, vyrai – truputį virš 40, praėjus maždaug 14 metų bendro gyvenimo. Bulgarijoje dauguma santuokų pasibaigia net po 20 bendro gyvenimo metų, o tai reiškia, jog kai kažkas yra tikrai negerai, nei pripratimas, nei nuolankumas nepadeda, ir anksčiau ar vėliau bomba sprogsta.

Patiko? Pasidalink su draugais: