Kaip parašyti vestuvinę priesaiką

Patiko? Pasidalink su draugais:

Kaip parašyti priesaiką? Išsamus gidas

Kai kuriems žmonėms sunkiausia dalis rašant priesaiką – tai „perlipti“ per savo baimę kažką kurti, rašyti, išreikšti. Pernelyg daug žmonių yra įsitikinę, kad jie negali rašyti gerų eilių. Taip, tikrai nedaugelis iš mūsų rašys su Šekspyro grakštumu, Dikensono aistra ar Hemingvėjaus jėga, tačiau tai tikrai nereiškia, kad Jūs negalite parašyti savo priesaikos. Čia yra keletas pasiūlymų, kurie padės paimti į rankas tušinuką ir leis lietis Jūsų žodžiams.

Tiesiog pasakykite tai. Jūs galite net patys nustebti, kaip efektyviai rašote. Dažnai nutinka, kad žmonės prisėda prie popieriaus lapo ir tą akimirką tarsi užstringa. Tad nesėdėkite tik tam, kad sėdėti. Vietoj to, paimkite kad ir savo telefoną, jeigu jis turi garso įrašymo funkciją ir susiraskite ramią vietą. Galite įsijungti mėgstamą muziką, tačiau tyliai, kad ji neužgožtų Jūsų balso. Įjunkite įrašymo prietaisą. Tuomet tiesiog kalbėkite. Sakykite tai, ką tikrai norite pasakyti. Būkite nuoširdūs. Nesijaudinkite dėl žodžių. Pamąstykite, kalbėkite daugiau, nei reikia, jeigu Jums taip lengviau. Tuomet perklausykite įrašą. Atraskite sakinius ar frazes, kurios tikrai „veikia“, atspindi Jūsų tikruosius norus. Jeigu kažkas jus prajuokino, pravirkdė ar privertė nusišypsoti, tuomet tai tiesiog privalo būti Jūsų vedybinėje priesaikoje!

Jauniosios izadaiViską perrašykite ant popieriaus lapo nesijaudindami dėl gramatikos, išbaigtumo ar eilės tvarkos. Taip pat galite užrašyti kiekvieną frazę ant atskiro lapelio. Tuomet pabandykite nuspręsti kiekvienos frazės eilės tvarką. Jūs galite jas keisti vietomis kiek tik norite, kol rasite geriausiai skambantį variantą. Jeigu jaučiate, kad kažkur kažko trūksta – papildykite. Tuomet viską perrašykite ant vieno popieriaus lapo. Ir tai yra vadinama rašymu.

Mažiau yra daugiau, arba būkite paprasti. Geram rašymui nėra reikalingi sudėtingi žodžiai ar labai ilgi sakiniai. Priesaikos tikslas – sėkminga komunikacija, gebėjimas perduoti tam tikras mintis, žodžius ar sentimentus. Viską „nušlifuokite“ iki paprastumo. Viskas turėtų būti paprasta ir nuoširdu.

Būkite specifiški. Pagalvokite apie tai, kas paveikia Jus. Jeigu Jūs esate kaip daugelis žmonių, tuomet tai nebus didelis traktatas apie plačias pasaulines temas; įtikinamas ir nuoširdus rašymas dažniausiai susideda iš mažų, specifinių žinučių ar anekdotų, kurie tinka Jums. Puikus režisierius David Lean, kuris režisavo tokius filmus kaip „Lawrence of Arabia“ ir „Doctor Zhivago“, kartą pasakė, jog geras filmas yra tiesiog filmas, kuriame yra 5 puikios veiksmo vietos. 5 puikios veiksmo vietos, jei jos tikrai puikios, padaro visą filmą puikiu. Taigi puiki gali būti ir Jūsų priesaika. Kiekvienas žodis, kiekvienas sakinys turi ne pajudinti planetas, tačiau sužavėti ir sujaudinti arti Jūsų esantį žmogų. Tuomet visi bus pavergti Jūsų žodžių.

Nenaudokite įvairių banalybių („Aš tave mylėsiu amžinai“) ir susikoncentruokite ties mažomis specifiškomis meilės išraiškomis. Jeigu rašote apie tam tikrą įvykį („Aš pažadu visuomet šluostyti indus, kai tu juos plausi ir plauti juos, kai tu šluostysi“), tuomet dažniausiai nutinka taip, kad būna parašoma apie visus galimus nutikimus. Ir jeigu rašoma apie viską iš eilės, tuomet dažniausiai atsidursite taške, kur nėra parašyta nieko prasmingo ar konkretaus.

Jaunosios izadu davimasĮmantrumas = blogas rašymas. Įmantrumas yra blogo rašymo firminis ženklas. Geri rašytojai paaiškina ir iliustruoja savo idėjas bei jausmus tokius būdu, kad Jūs juos suprastumėte, galbūt netgi sutiktumėte su autoriaus požiūriu. Blogi rašytojai daro bendrines prielaidas ir skatina Jus dalintis jų mintimis, jausmais, potyriais ir nuomonėmis nepriklausomai nuo to, apie ką jie rašo. Geras rašymas komunikuoja, praskaidrina ir paveikia skaitytoją ar klausytoją neprašant pritarimo.

Venkite klišių. Klišės yra patogus ramentas rašyme. „Mano meilė tau yra gilesnė nei vandenynas“ bus tikrai suprasta kiekvieno žmogaus, tačiau visi šitai girdėjo jau milijoną kartų. Tai nėra kažkas originalaus, įkvepiančio. Ir Jūsų priesaikos turėtų atspindėti gilų meilės vienas kitam įkvėpimą. Jeigu tai frazė, kurią girdėjote anksčiau, jeigu ji skamba kaip kažkokios žinomos dainos eilutė, tuomet išbraukite ją. Raskite naują ir originalų būdą iliustruoti savo mintims.

Duokite savo priesaiką perskaityti draugui. Galbūt Jūs nepažįstate jokių profesionalių rašytojų, tačiau galbūt turite pažįstamų, kuriems rašymas yra dalis jų darbo. Žinoma, ne ataskaitos ar faktinės analizės, bet kūrybiškas rašymas. O gal pažįstate žmonių, kurie daug skaito ir turi gerą kritiko „akį“? Pasvarstykite apie paskambinimą draugui, kuris yra mokytojas, bibliotekos darbuotojas, dirba knygų parduotuvėje ar yra dvasininkijos narys. Jie gali suteikti Jums konstruktyvios kritikos ir patarimų, kaip galėtumėte pagerinti savo priesaiką.

Patiko? Pasidalink su draugais: