Vestuviniai žiedai – kaip išsirinkti

Patiko? Pasidalink su draugais:

Vestuviniai žiedai – kaip išsirinkti

Vestuviniai žiedai tikriausiai svarbiausi ir širdžiai brangiausi jūsų šeimos sukūrimo atributai. Vestuvinę suknelę, dovanas netgi nuotraukas kažkur ilgam paslėpsite ir pamiršite, tačiau vestuviniai žiedai, jūsų meilės simbolis, žibės ir simbolizuos ištikimybę ant jūsų pirštų visą amžinybę. Štai kodėl vestuvinių žiedų negalima pirkti spontaniškai ar tik būsimam vyrui (kaip daugelyje šeimų įprasta).

Norint išsirinkti širdžiai mieliausius žiedus, reikia atsižvelgti į daugelį aspektų: dydį, metalą, dizainą, brangakmenius, derinimąsi prie stiliaus ir t.t. Prieš skirdami vestuvių žiedams numatytą pinigų sumą, susipažinkite, kokių būna vestuvinių žiedų, kokie metalai ir formos populiariausios, ką jie reiškia ir kodėl tokius verta rinktis.

Klasikiniai vestuviniai žiedai

Klasikiniai vestuvių žiedai – per amžių amžius. Ilgą laiką buvo įprasta, jog vestuviniai žiedai yra lygūs ir gaminami tiek iš vieno metalo. Plona, į žiedą susijungianti linija apie pirštą – visada bus aktuali ir neįnoringa. Tokius žiedus pasirenka minimalizmo mėgėjai ir tie, kurie tuokiasi ne tik metrikacijos įstaigoje, bet ir prieš Dievą, Bažnyčioje, o Bažnyčia nepripažįsta išskirtinumo.

Vestuviniai žiedai su deimantais

Daugelis vyrų savo išrinktosioms dovanoja sužadėtuvių žiedą su briliantu. Po vestuvių, šalia sužadėtuvių žiedo geriausiai dera klasikinis žiedas, jie vienas kitą harmoningai papildo.

Užsakant klasikinius ar kitokio dizaino žiedus, visų pirma reikia nuspręsti dėl gaminių metalo. Ar tai bus balto ar raudono aukso, geltonos spalvos ar kokios retesnės – skonio reikalas. Manoma, kad su deimantais idealiausiai dera baltas auksas. Platiną dažnai renkasi alergiški žmonės ir tie, kurie žino, kad šis metalas tvirtesnis už auksą, mažiau braižosi, nepraranda blizgesio. Balto metalo gerbėjai vis dažniau renkasi paladžio vestuvinius žiedus.

Auksinių vestuvinių žiedų pasirinkimas

Jeigu sunku išsirinkti vieno metalo vestuvinius žiedus – yra didžiulis pasirinkimas keleto skirtingų rūšių aukso žiedų. Žiedai iš dviejų ar daugiau spalvų žiūrisi itin gražiai, pavyzdžiui, žiedai iš balto ir rožinio aukso. Dabar daugelis renkasi trijų spalvų žiedus, kombinuoja atsižvelgdami į metalų suderinamumą, jų simbolius.

Vestuviniai žiedai su briliantais

Iki šių dienų vieni populiariausių išlieka vestuviniai žiedai su brangakmeniais. Nepaisant posakio, jog briliantų skaičius vestuviniame žiede nurodo, kiek didelių kliūčių sutuoktiniams teks drauge įveikti, dievinantys brangakmenių blizgesį, prabangą, energiją – renkasi būtent juos. Be deimantų, vestuviniuose žieduose dažnai „įsodinami“ rubinai, smaragdai, safyrai ir, žinoma, perlai.

Modernūs vestuviniai žiedai

Pastaraisiais metais „ant bangos“ buvo modernūs vestuviniai žiedai su dviem statinėm dalimis ir viena judančia. Judančioji dalis (juostelė) paprastai būna nusėta brangiais akmenimis ir įterpiama į vidurį. Tai ganėtinai originalūs, sunkiai nukopijuojami žiedai.

Vestuviniai žiedai su ornamentais

Labai gražiai ir elegantiškai atrodo vestuviniai žiedai su ažūriniais ornamentais. Jie primena nėrinius, šalčio raštą ant lango. Jeigu inkrustuojami smulkūs brangakmeniai – tokių žiedų kaina ganėtinai didelė. Kita ažūrinių ornamentų vestuvinių žiedų pusė – jie lengviau lūžta, susilanksto, lengvai pametami smulkūs brangakmeniai, jie būna ganėtinai šiurkštūs, todėl dažnai kabinasi už rūbų.

Bet kokiu atveju, kad ir kokius vestuvinius žiedus pasirinktumėte – svarbiausias jų simbolis – meilė ir ištikimybė. Net paprasčiausius žiedus galima originaliai išgraviruoti (vidinę ar išorinę pusę) judviejų asmenine informacija: susipažinimo, sužadėtuvių ar vestuvių data, judviejų meilės prisipažinimais ir vienas kito vardais arba meilės sentencijomis.

Patiko? Pasidalink su draugais: